De Biasi kthehet në Shqipëri

De biasi 1100x620

Gianni De Biasi do të kthehet në Shqipëri në 13 tetor.

Ish-trajneri i kombëtares sonë, aktualisht në drejtimin e Azerbajxhanit, do të luajë ndeshjen ndaj Qipros, të vlefshme për Ligën e Kombeve në “Elbasan Arena”.

Vendimin e mori UEFA, duke marrë shkas nga konflikti i armatosur mes Azerbajxhanit dhe Armenisë.