Shembet 15-katëshi në Hjuston, të paktën 3 viktima

Tre punëtorë humbën jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur rëndë pas shembes së pjesshme të një qiellgërvishtësi në perëndim të qytetit të Hjuston.

Ndërtesa 15-katëshe ishte në rikonstruksion dhe ndodhej në bllokun 999 të qytetit në Country Boulevard.

Ngjarja ndodhi rreth mesditës dhe sipas departamentit të zjarrfikësve të Hjuston, shembja mendohet të jetë shkaktuar nga një skelë e ngritur keq.