Apple pritet të prezantojë javën e ardhshme Iphone-in e ri

Untitled collage 2020 10 07T100617.956 1100x620

Apple më në fund ka caktuar datën e eventit të shumëpritur të vitit ku do të prezantojë telefonin më të ri iPhone.

Pajisja e re që sipas zërave do të ketë të përfshirë dhe rrjetin 5G pritet të prezantohet përpara gjithë botës, më 13 tetor.

Zakonisht, Apple e prezanton Iphone-in e ri në shtator, por kompania u përball me vonesa këtë vit për shkak të pandemisë së koronavirusit, e cila mbylli fabrikat në Kinë.

Eventi është quajtur “Hi, Speed” dhe gjatë tij do të prezantohen dhe disa produkte të reja të kompanisë.