Digjet ‘BMW X6’ e biznesmenit në Pogradec, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

WhatsApp Image 2020 10 07 at 12.11.44 PM 1100x620

Një makinë “BMW X6”, është djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sikurse njofton policia, ngjarja ndodhi në lagjen nr.3 të qytetit të Pogradecit.

Mjeti i djegur është në pronësi të biznesmenit Alfred Cenkollari, pronar i disa bizneseve dhe një restoranti në Pogradec.

Dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme, por policia po heton në disa pista.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit, 480 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 288 raste në 24 orët e fundit, 19445 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 51 të shëruar në 24 orët e fundit, 10705 në total