Vrasja e Bujar Çelës, policia shpall në kërkim ekzekutorin e dyshuar

Policia ka bërë të ditur se ka arritur të zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur, më 17 shtator, në Bradashesh, të Elbasanit, ku mbeti i vrarë Bujar Çela, vëllai i të shumëkërkuarit Talo Çela.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për shtetasin Nuredin Dumani, 37 vjeç, lindur në Dibër dhe banues në Durrës, për veprat penale “Vrasje me paramendim” e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajte pa leje”. Policia po punon për arrestimin e 37-vjeçarit.

Një ditë më parë, u zbulua se dyshohet që porositësi i kësaj vrasje të ketë qenë Erion Alibej, i arrestuar më 18 shtator, pasi akuzohet si porositësi i dy vrasjeve të ndodhura më datë 20 korrik, në qytetin e Elbasanit, në lagjen “28 Nëntori”, ku u vra me armë zjarri shtetasi, Emiljano Ramazani, dhe i vrasjes së ndodhur më datë, 29.07.2020, në afërsi të varrezave të qytetit, ku mbeti i vrarë me armë të ftohtë shtetasi, Regis Runaj. Aktualisht, ndaj Alibejt është dhënë masa e sigurisë arrest me burg.