Disa orë shi mjaftojnë për të përmbytur Vlorën

vlcsnap 2020 10 12 21h08m05s196 600x338

Qyteti i Vlorës është përfshirë nga reshje të dendura shiu.

Edhe pse ato kanë zgjatur vetëm disa orë në mbrëmje, kanë mjaftuar për të shkaktuar përmbytje në disa akse të qytetit, një problematikë e vjetër e qytetit bregdetar.

Më herët edhe Bashkia e Vlorës, kërkoi nga qytetarët të evitojnë lëvizjet e panevojshme me makina dhe të kenë kujdes maksimal me parkimin e tyre, pasi disa zona mund të përmbyteshin nga shirat.

  • LAJMI I FUNDIT | Deti, Rama: Kemi rënë dakord që ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare
  • LAJMI I FUNDIT | Rama: Mbledhje e përbashkët mes qeverisë shqiptare dhe asaj greke
  • LAJMI I FUNDIT | Rama: Së shpejti do zgjidhim çështjen e ligjit të luftës
  • LAJMI I FUNDIT | Dendias: Të zgjidhim të gjitha çështjet që kanë mbetur pezull
  • LAJMI I FUNDIT | Ligji i luftës, Dendias: Jam i sigurt se edhe këtë do ta zgjidhim