Kosova ndjek Shqipërinë, barazim pa gola ndaj Greqisë

Kosova Greqia 780x439 1 600x338

Kosova ka arritur të dalë me një pikë nga përballja me Greqinë vendase në një ndeshje që përfundoi me rrjeta të paprekura.

Një ndeshje pa emocione dhe me shumë topa të humbur në mesfushë, por që iu hoqi mundësinë helenëve të qëndronin në krye të renditjes së grupit. Miqtë nga Kosova kishin dhe fatin me vete pasi vendasit humbën një penallti në minutën e 19 të takimit.

Tashmë Kosova renditet në vendin e tretë të grupit të tretë të Ligës C me vetëm 2 pikë të grumbulluara.