Replika, Rama: Futja e presidentit në skuta ku vihen baste është krim mendor

Edi Rama 2 1100x620

Kanë vijuar debatet në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Në postimin e fundit në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan se përfshirja e presidentit në zgjedhje është krim zgjedhor ndërsa futja e tij në lokale bastesh me subjekte të OFL është krim mendor.

“Ilir, krim zgjedhor në Republikat Parlamentare është edhe përfshirja e presidentit si palë në zgjedhje me thikë në gojë! Ndërsa futja e Presidentit skutave nëpër lokale ku vënë baste ilegale subjektet e OFL për të propaganduar rrëzimin e qeverisë me revolucion është krim mendor”, shkruan Edi Rama.