Bayern në avantazh ndaj Atletico Madrid, Inter nuk zhbllokohet ndaj Monchengaldbach

bayern 600x338

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve në grupe të Champions League.

Kampioni në fuqi i Evropës, Bayern Munchen, ka arritur të shënojë dy gola ndaj Atletico Madrid në 45 minutat e para (Coman dhe Goretzka).

Ndërkohë, Inter nuk është zhbllokuar dot, duke u ndalur deri tani në një barazim 0-0 ndaj Borussia Monchengladbach.

Atalanta po tregon formën e saj të mirë të kampionatit edhe në Champions, duke shënuar 3 gola në pjesën e parë ndaj Midtjylland.

Ndërsa Liverpool po kryeson 1-0 në Holandë, ndaj Ajax.