Real Madrid, hija e vetvetes

shaktar 600x338

Real Madrid e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme edicionin e ri të Champions League, kompeticion të cilin e ka fituar më shumë se çdo ekip tjetër, plot 13 herë.

Ekipi i Zinedine Zidane humbi 3-2 në Spanjë ndaj Shakhtar Donetsk, duke paguar shtrenjtë një pjesë të parë jashtëzakonisht të dobët, ku pësoi 3 gola nga ekipi ukrainas.

Reagimi i madrilenëve erdhi në pjesën e dytë, por golat e Modric dhe Vinicius nuk ishin të mjaftueshëm për të marrë qoftë edhe një pikë.

Real Madrid ndërlikon kështu pozitën e tij në grupin B, ku ndodhen edhe Inter e Borussia Monchegladbach.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia dhe vaksinat, mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” Skënder Brataj dhe Gazmend Koduzi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Kjo pandemi vazhdon të ketë ende shumë të panjohura
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Është politizuar më shumë sesa duhet kjo pandemi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Mjekët shqiptarë duhet të ndjehen krenarë për atë që kanë bërë
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Përdorimi i antibiotikëve pa konsultën e mjekëve është i gabuar