“Ora e gjykimit po afron!”, Basha vijon replikat me Ramën për inceneratorët

22 TETOR 2020 BASHA ME GAZETARET frame 31451 1100x620

Kreu demokrat Lulzim Basha dhe kryeministri Rama vijojnë replikat në distancë për inceneratorët. Përmes postimit të dytë në Twitter Basha i përgjigjet kryeministrit duke e paralajmëruar se ora e gjykimit po afron.   

Sipas tij Rama ka hall vetëm të mbrojë korrupsionin e tij dhe nuk ka asgjë të përbashkët me hallet e shqiptarëve.

“Kur për të mbrojtur korrupsionin tënd, mbyll PS në një vendgrumbullim plehrash, kuptohet se e ke një hall të madh. Por halli yt nuk ka asgjë të përbashkët me hallet e Shqipërisë. Në gropën e zezë ku je futur nuk do ta marrësh dot Shqipërinë me vete. Ora e gjykimit po afron!”, shkruan Basha.