Rezulton pozitive me koronavirus ambasadorja shqiptare në SHBA

Untitled collage 2020 10 23T082720.325 1100x620

Ambasadorja e Shqipërisë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka rezultuar pozitive me koronavirus, pas testimit të bërë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasadorja Floreta Faber tha se ka marrë përgjigjen pozitive të testit pasi u kthye në Washington nga Shqipëria. Ajo fton, gjithashtu, të gjithë qytetarët që të mbajnë maskën.

“Sot u ktheva nga Shqipëria pas një udhëtimi pune dhe pasdreke arrita në Uashington. Sapo zbrita në aeroport, si masë profilaktike bëra testin e Covid-19. Përgjigja ishte POZITIV.

Ju njoftoj nëpërmjet këtij mesazhi, pasi këto ditë kam zhvilluar shumë takime pune me mjaft zyrtar dhe kolegë, si dhe kam takuar pa fund shokë e miq, familjarë dhe njerëz të afërm, të cilët nuk i njoftoj dot një nga një.

Unë u testova negativ ditën kur u nisa drejt Shqipërisë. Në çdo ambient apo takim, zyrtarë apo miqësor, kam mbajtur maskë dhe kam ruajtur distancën e kërkuar, por qartësisht jo mjaftueshëm.

Mos i hiqni në asnjë moment maskat. Uroj më të mirën për secilin nga ju”, shkruan Faber në rrjetet sociale.