Shtetrrethimi në fuqi, zbrazen rrugët e Milanos

Vendosja e gjendjes së ndalimit të qarkullimit ka rikthyer heshtjen në rrugët e qytetit italian të Milanos, duke rikthyer edhe njëherë imazhet e muajit mars.

Në orën 23:00 hyri  në fuqi masa që ndalon qarkullimin e njerëzve në territorin e Lombardisë, në baza të urdhrit të qeverisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Në rrugët kryesore të qytetit shihje tek-tuk ndonjë tramvaj, makinë apo taksi dhe pak të rinj ende të pabindur për këtë masë.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 6 humbje jete në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 594 të shëruar dhe 586 raste të reja
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 6 humbje jete në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2510 testime
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitale po trajtohen 277 pacientë, 21 në terapi intensive, 4 të intubuar