Klasikja Barça-Real, publikohen formacionet

formacionet 600x338

Edhe pak minuta na ndajnë nga Klasikja spanjolle Barcelona-Real Madrid dhe trajnerët Ronald Koeman dhe Zinedine Zidane i kanë përzgjedhur futbollistët që do të hedhin në fushë nga fillimi.

Barça: Neto; Dest, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Pedri, Coutinho, Ansu Fati dhe Messi.

Real Madrid: Courtois; Nacho, Varane, Ramos, Mendy; Valverde, Casemiro, Kroos; Asensio, Vinicius dhe Benzema.