Aksident në Pogradec, makina përplas kalimtarin

Untitled collage 2020 10 26T185317.601 1100x620

Një aksident rrugor është regjistruar në orët e pasdites në qytetin e Pogradecit ku një person ka mbetur i plagosur rëndë pasi është përplasur nga një makinë.

Ngjarja është regjistruar në lagjen nr.2 të qytetit dhe i plagosuri është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal për të marrë ndihmën e parë.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.