Milan, vatër koronavirusi. Dy futbollistë dhe tre anëtarë të stafit rezultojnë pozitivë

milan 1 1100x620

Në prag të ndeshjes ndaj Romës, Milani merr lajmin e keq: Gigio Donnarumma dhe Jens Petter Hauge rezultuan pozitivë me koronavirus nga testi i fundit.

Dy futbollistët janë asimptomatikë dhe janë izoluar nëpër banesa, siç kërkon protokolli.

Bashkë me ta, të infektuar kanë rezultuar edhe 3 anëtarë të stafit.

Bashkë me mbrojtësin Gabbia, i cili ende është pozitiv, kuqezinjtë kanë aktualisht 3 lojtarë të padisponueshëm nga Covid-19.

Mbrëmjen e sotme, në portë pritet të luajë Tatarusanu.