Mbytet varka me emigrantë në kanalin mes Francës dhe Britanisë, raportohen viktima

Screenshot 1 20 1100x620

Të paktën 4 persona raportohet të kenë humbur jetën pas përmbysjes së një varke që transportonte më shumë se 20 emigrantë në kanalin e La Manshit në veri të Francës.

Sipas të dhënave nga autoritetet e Dunkirk, 15 persona arritën të shpëtoheshin, 8 prej të cilëve kishin probleme hipotermie dhe 2 të tjerë me zemrën.

Një operacion i gjerë ka nisur që në orët e para të mëngjesit, ndërkohë që pranë vendngjarje kanë shkuar dhe ekipet e ndihmës së shpejtë dhe një helikopter i Marinës.

Autoritetet franceze konfirmojnë se ka pasur viktima në këtë ngjarje tragjike, por pa dhënë detaje të hollësishme për numrin e tyre apo kombësinë.

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Taulant Balla: BE duhet të ishte treguar më solidarë për vaksinën
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria i vetmi vend në Europë ku opozita dorëzon mandatet
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Të gjitha pushtetet janë grumbulluar në grupe familjare
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria nuk ka opozitë në të gjithë kuptimin e fjalës
  • LAJMI I FUNDIT | Lutfi Dervishi: Ne nuk kemi kontrollin dhe balancimin e pushteteve
  • LAJMI I FUNDIT | PS, Balla: Venecia e ka cilësuar si një gabim lënien e mandateve nga PD