Shpallet fituesi i fotos më komike nga bota e kafshëve të egra

Janë shpallur sot fituesit e konkursit të Fotove Komike nga Jeta e Egër dhe vendin e parë e fitoi fotografi Mark Fitzpatrick me foton e tij të pabesueshme të titulluar “Terry, breshka që tregon gishtin e mesit”.

Ky imazh u përzgjodh nga një juri ekspertësh mes 7000 fotosh nga e gjithë bota që merrnin pjesë në këtë kompeticion. Mark tregon se fotoja është bërë duke notuar mes breshkave të ujit në ishullin e Lady Elliot në Queensland të Australisë.

Konkursi i Fotos Komike nga Jeta e Egër është themeluar nga Paul Joynson-Hicks e Tom Sullam, të dy fotografë profesionistë dhe të apasionuar pas mbrojtjes së kafshëve.