Lezhë, eksploziv në derën e gazetarit

tritoli 1100x620

Një sasi eksplozivi, e vendosur në derën e gazetarit të News24 në Lezhë, Elidon Ndreka, ka shpërthyer mbrëmë.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 00:30. Fatmirësisht ka pasur vetëm dëme materiale.

Gazetari është shprehur: “Familja ime nuk ka asnjë konflikt, unë nuk kam asnjë konflikt. Ndaj dhe dyshoj që ngjarja të ketë lidhje me punën, por nuk kam asnjë të dyshuar. Uroj dhe shpresoj që policia të zbardhë ngjarjen, pasi familja ime u përball me një situatë paniku. Kjo ngjarje nuk më frikëson, por më jep forcë”.