Po kalonin në rrugë, i zë muri i një ndërtese, humbin jetën dy adoleshentë në ishullin grek

Termeti ne greqi 1100x620

Tërmeti i fuqishëm në Detin Egje, me magnitudë 6,6 i shkallës rihter, të paktën sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, goditi fuqishëm dy shtete, Turqinë dhe Greqinë.

Deri tani, janë konfirmuar me dhjetëra ndërtesa të shembura në Turqi, duke konfirmuar 6 persona të vdekur, ndërsa ekziston frika për shumë të tjerë të plagosur.

Ndërkohë, edhe në ishullin grek Samos janë shembur disa ndërtesa, mes tyre edhe një kishë, ndërsa janë konfirmuar edhe dy persona të vdekur. Mediat greke bëjnë të ditur se viktimat janë dy të rinj, 17 dhe 15 vjeç, të cilët janë zënë nga muri i shembur i një ndërtese. Sipas Mbrojtjes Civile në Greqi, ata ishin duke kaluar në një rrugë të ngushtë kur një mur u shemb.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia dhe vaksinat, mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” Skënder Brataj dhe Gazmend Koduzi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Është politizuar më shumë sesa duhet kjo pandemi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Përdorimi i antibiotikëve pa konsultën e mjekëve është i gabuar
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Treguesit bëjnë me dije se tashme kemi një incidencë në rritje
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Nga 44 qytete që ishin të infektuar sot janë 50
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Mjeku i familjes u mënjanua nga ky proces, niveli sekondar po ashtu
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Vetëm në 16 nëntor doli udhëzimi për të rimbursuar barnat