Bayern dhe Dortmund me të njëjtin hap, marrin nga 3 pikë në transfertë

54fc9790d52c31d6f1408957e3a8b615o2 1100x620

Bayern Munchen dhe Borusia Dortmund kanë marrë nga një fitore të lehtë jashtë fushe në javën e 6 të Bundesligës.

Dortmund fitoi 0-2 në shtëpinë e vendasve të Bielefeld, me dy gola të shënuar në pjesën e dytë nga mbrojtësi Hummels.

Bayern Munchen mundi me rezultatin 1-2 rivalët e Koln, në një ndeshje ku bavarezët luajtën pa lojtarin e tyre kryesor në sulm, Robert Lewandowski.

Tashmë pas 6 javësh kampionat, Bayern dhe Dortmund ndodhen në krye të klasifikimit me nga 15 pikë të grumbulluara.