Lajme të mira për Milanin, shërohen të gjithë të prekurit me Covid-19

Hauge donnarumma 1100x620

E premtja ishte një ditë pozitive për futbollistët e prekur nga koronavirusi. Pas Cristiano Ronaldos, edhe Donnarumma, Gabbia dhe Hauge, futbollistë të Milanit, rezultuan negativë në testet e fundit.

Në ndryshim nga portugezi, dy lojtarët e Milanit Donnarumma, Hauge qëndruan vetëm 4 ditë në izolim, ndërsa ishin asimptomatikë.

Ndërkohë nuk ishte e njëjta gjë për mbrojtësin Gabbia, i cili u infektua më datë 9 tetor, në kohën kur ishte i grumbulluar me kombëtaren e 21-vjeçarëve të Italisë.

Ditën e sotme, ai do të kryer edhe vizitat e tjera mjekësore dhe më pas do të jetë në gjendje të bashkohet me shokët e skuadrës, ndërsa Donnarumma, Hauge mund të stërvitet menjëherë me ekipin, pasi ishin asimptomatikë.

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Taulant Balla: BE duhet të ishte treguar më solidarë për vaksinën
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria i vetmi vend në Europë ku opozita dorëzon mandatet
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Të gjitha pushtetet janë grumbulluar në grupe familjare
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria nuk ka opozitë në të gjithë kuptimin e fjalës
  • LAJMI I FUNDIT | Lutfi Dervishi: Ne nuk kemi kontrollin dhe balancimin e pushteteve
  • LAJMI I FUNDIT | PS, Balla: Venecia e ka cilësuar si një gabim lënien e mandateve nga PD