Sulmi me armë në Vjenë, mediat austriake: Viktima dhe të plagosur (KUJDES! Pamje të rënda)

Mediat austriake flasin për 3 viktima, si dhe 15 të plagosur nga sulmi me armë në qendër të Vjenës mbrëmjen e sotme.

Sipas autoriteteve austriake, komando ishte përbërë nga të paktën 4 persona, ndërkohë që një tjetër është neutralizuar, ndoshta pasi shpërtheu një brez me eksplozivë.