Shpërthim eksplozivi në Durrës

policia naten 1100x620

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar, mbrëmjen e së hënës, në lagjen nr.14, të qytetit të Durrësit.

Sipas policisë, lënda shpërthyese ishte vendosur pranë rrethimit të oborrit të banesës së 36-vjeçarit S.H.

Nga shpërthimi nuk raportohen as persona të lënduar dhe as dëme, ndërkohë që policia po punon për zbulimin e autorëve.