Vriten 4 persona me armë zjarri në Las Vegas

Katër persona janë vrarë me armë zjarri, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur mëngjesin e së martës në Nevada të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Policia ka marrë një telefonatë rreth orës 11:00 të paradites së të martës për të shtëna me armë zjarri në Henderson, rreth 24 kilometra nga Las Vegas.

Kur policia mbërriti në vendin e ngjarjes gjeti dy persona të plagosur, ndërsa të dyshuarit dyshohet të ishin në një makinë të parkuar pranë vendit të ngjarjes, tha Henderson Jason Kuzik, një zyrtar i policisë.

Më pas, forcat e policisë u munduan të komunikonin me personat e dyshuar, por u ndeshëm me të shtëna armësh. Kuzik tha se si pasojë e të shtënave mbetën të vdekur 4 persona, mes të cilëve edhe një i dyshuar si autor. Detajet mbi këtë ngjarje të rëndë janë ende të paqarta.

 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden betohet si president i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Kjo është dita e Amerikës dhe e demokracisë
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Kjo është një ditë historike dhe shprese
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Sot festojmë triumfin e kauzës së demokracisë
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Disa ditë më parë dhuna përfshiu Kapitolin
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Kushtetuta dhe shteti ynë janë të fuqishëm
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Kemi shumë përpara në këto kohë të vështira
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Ky virus ka marrë shumë jetë gjatë një viti
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Gjëja më e rëndësishme në demokraci është bashkimi
 • LAJMI I FUNDIT | Biden: Politika nuk duhet të jetë një sherr i madh që shkatërron gjithçka
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Duhet të refuzojmë kulturën që faktet manipulohen