Ndeshja 2-1 dhe Messi sillet kështu në minutat e fundit

messi 1100x620

Barcelona ishte në avantazhin e vetëm një goli ndaj Dinamos së Kievit, por Messi duket se nuk kishte më energji ose dëshirë për të bërë presion ndaj kundërshtarëve.

Njëri prej tyre i kalon fare pranë argjentinasit me topin në këmbë, por Messi qëndron thuajse i palëvizur.

Kjo video tregon se drejtuesit katalanas ndoshta bënë gabim që e mbajtën yllin e skuadrës kundër dëshirës së tij.