Basha: Rama përgjegjës për jetët e humbura, bën zëdhënësin e Beogradit

22 TETOR 2020 BASHA ME GAZETARET frame 73208 1100x620

Kryedemokrati Basha ka akuzuar sërish kryeministrin Rama se nuk merret me situatën kritike që është krijuar në vend për shkak të pandemisë, por zgjedh të zhvendosë vëmendjen duke u bërë zëdhënës i Beogradit.

Sipas Bashës, kreu i mazhorancës është përgjegjës për jetët e humbura dhe shëndetin e shqiptarëve.

“Në vend që të bëjë detyrën, Edi Rama bën zëdhënësin e Beogradit. Ai është përgjegjës për jetët e humbura dhe shëndetin e shqiptarëve. Të sëmurët dergjen nëpër ambulanca sepse spitalet janë mbushur plot. Pasi shkatërroi ekonominë ai ka humbur kontrollin mbi pandeminë”, shkruan Basha në Twitter.