Goli i vitit shënohet në Bundesliga-n gjermane

goliii 1100x620

Bayer Leverkusen-Monchengladbach ishte një ndeshje spektakolare me 7 gola, ku në fund fituan venasit 4-3, por Valentino Lazaro realizoi një gol të jashtëzakonshëm, i cili është pretendenti kryesor për golin e vitit.

Ndeshja ishte 4-2 dhe po luhej minuta e 4 e shtesës kur futbollisti i Monchengladbach realizoi një kryevepër me thembër, fluturimthi.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 13 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 782 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 572 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 480 pacientë të shtruar në spital, 33 në terapi intensive, 14 të intubuar