Rama-Bashës: A mbaje maskë kur merrje në pyetje shqiptarët për llogari të zotit Dick?

rama korrupsion 1100x620

Një tjetër status në rrjetet sociale i ka kushtuar kryeministri Rama, Lulzim Bashës ku i bën sërish pyetje në lidhje me raportin e Dick Martyt dhe rolin e tij.

Edi Rama e fton kreun e opozitës të tregojë se përse Beogradi nuk e donte raportin e Dick Martyt që miratoi PD dhe LSI

“Pse Beogradi nuk e donte raportin e Dick Marty prandaj e miratuat ju Lulëzim! Dhe meqë ra fjala a është e vërtetë që ke përdorur maskë qysh atëherë, kur merrje në pyetje shqiptarët për llogari të zotit Dick apo edhe kjo është sajesë e Beogradit? Fol Lulēzim, thuaje të vërtetën”, shkruan Rama.