Teuta i shkakton humbjen e parë Tiranës kampione, Kukësi mposhtet nga Partizani

WhatsApp Image 2020 11 08 at 14.02.34 1100x620

Kampionët e Tiranës janë mposhtur në javën e dytë të Kategorisë Superiore nga skuadra e Teutës së Durrësit.

Ndeshja u vendos nga një gol i realizuar nga Lorenco Vila në minutën e 32-të të pjesës së parë.

Ndërkohë, Kukësi ka marrë humbjen e dytë, pasi këtë javë është mposhtur nga skuadra e Partizanit, me rezultatin 0-2, në ndeshjen e zhvilluar në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Për skuadrën e drejtuar nga Daja, golat u shënuan në pjesën e dytë nga Lucas dhe Solomon.

Dy ndeshjet e tjera u mbyllën në barazim, Apolonia-Bylis 2-2 dhe Laçi-Kastrioti 1-1.

 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden betohet si president i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Kjo është dita e Amerikës dhe e demokracisë
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Kjo është një ditë historike dhe shprese
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Sot festojmë triumfin e kauzës së demokracisë
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Disa ditë më parë dhuna përfshiu Kapitolin
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Kushtetuta dhe shteti ynë janë të fuqishëm
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Kemi shumë përpara në këto kohë të vështira
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Ky virus ka marrë shumë jetë gjatë një viti
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Gjëja më e rëndësishme në demokraci është bashkimi
 • LAJMI I FUNDIT | Biden: Politika nuk duhet të jetë një sherr i madh që shkatërron gjithçka
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Duhet të refuzojmë kulturën që faktet manipulohen