Tifozët e Partizanit, pranë ekipit edhe me stadium të mbyllur, por disa shoqërohen në polici

partizaniii 1100x620

Po ashtu si në takimin e një jave më parë, kur gjetën urën në Librazhd si mundësi për të ndjekur skuadrën e tyre edhe këtë javë ndaj Kukësit, Partizanit nuk i kanë munguar tifozët.

Edhe pse ndeshja u luajt në një stadium me standarde, siç është “Loro Boriçi”, ata gjetën një kënd ku mund të shihej ndeshja nga jashtë.

Mbështetja e tyre u reflektua edhe në rezultatin e Partizanit, i cili mposhti 2-0 Kukësin, por fundi i takimit ishte i hidhur për tifozët.

Policia ndërhyri, pasi disa prej tyre nuk kishin vendosur maskën dhe këtu u përball me kundërshtime. Në fund, disa prej tifozëve u shoqëruan në komisarit.