Mbahet sot konferenca për Minishengenin Ballkanik

KR KOSOVA MINISHENGENI frame 2212 1100x620

Do të mbahet sot konferenca për minishengenin Ballkanik. Për shkak të pandemisë, konferenca do të zhvillohet “online”.

Në këtë takim, do të marrin pjesë kryeministri Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe kreu i qeverisë së Serbisë, Ana Brnabiç.

Ndërkohë, nesër do të mbahet Samiti i Sofjes.