Në dyshim miqësorja Shqipëri-Kosovë, pozitiv trajneri Challandes

Kosove shqiperi 1 1100x620

Ndeshja “vëllazërore” midis Shqipërisë dhe Kosovës që parashikohet të luhet sot në Elbasan mund të jetë në dyshim, për shkak të pandemisë.

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, ka bërë të ditur Federata e Futbollit e Kosovës të mërkurën. Testi është kryer sot, në ditën kur do të luhet ndeshja miqësore me Shqipërinë në Elbasan. Pozitiv ka rezultuar edhe anëtar i stafit të përfaqësueses, më saktë menaxheri i pajisjeve.

Sipas protokollit të UEFA, me një numër të ulët të prekurish, ndeshja luhet normalisht. Në qoftë se vendoset të luhet rregullisht në  orën 16:00, Kosovën do ta drejtojë ndihmësi Muharrem Sahiti.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 1 humbje jete në 24 orë nga COVID-19
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Janë 8 rastet e reja nga COVID-19 në 3375 testime
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Marrin trajtim spitalor 19 pacientë, 5 në terapi intensive