Mbyllet aventura e Egbo me Tiranën

egbo 1100x620

Klubi Tirana njofton në faqen zyrtare se ka shkarkuar trajnerin Emmanuel Egbo.

Dy humbjet radhazi, sidomos ajo në Kupë ndaj Korabit nuk janë suportuar nga drejtuesit e bardhebluve, të cilët vendosën të largojnë nga drejtimi i stolit të kryeqytetasve të trajnerit nigerian.

Klubi e falenderon Egbo për sukseset e arritura si trajner i Tiranës, të cilat kulmuan me kthimin e titullit kampion në shtëpi.

“Pas ecurisë jo të mirë të skuadrës në ndeshjet e fundit, Egbo nuk do të jetë më në krye të bardhebluve për shkak të rezultateve të munguara.

Klubi e falenderon për përkushtimin dhe sukseset e arritura, të cilat kulmuan me kthimin e titullit kampion në shtëpi.

Duke i uruar suksese në karrierën e tij, kampi i kampionëve i jep një meritë të vecantë të suksesit në sezonin e shkuar njëriut që prej vitesh ishte edhe do të jetë pjesë e familjes së bardhebluve. Faleminderit Egbo”, shkruhet në njoftimin e klubit të Tiranës.