Akrobaci e dyfishtë, gol si në filmat vizatimorë

roveshata 1100x620

Mbrojtësi Nicolai Geertsen ka shënuar një gol spektakolar në një ndeshje të Kupës së Danimarkës.

Në takimin Slagelse BI-Lyngby BK, futbollisti hidhet në roveshatë dhe godet traversën. Më pas topin që i kthehet po atij e godet me një tjetër akrobaci, duke e dërguar në rrjetë.