Hungaria, Skocia dhe Sllovakia presin biletën për në Evropian

skocia 1100x620

Biletën për në finalet e Kampionatit Evropian arritën ta sigurojnë edhe 3 përfaqësuese të tjera.

Hungaria përmbysi në mënyrë të çmendur Islandën në sekondat e fundit të ndeshjes, duke arritur kualifikimin.

Sllovakia ia doli gjithashtu, por vetëm në shtesën e dytë të takimit përballë Irlandës së Veriut.

Ndërsa Skocisë i buzëqeshi fati nga ruleta e penalltive, ndërsa gjunjëzoi Serbinë në shtëpi dhe u rikthye pas 22 vitesh në një turne të madh ndërkombëtar.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 17 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 795 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 388 të shëruar në 24 orët e fundit