Mori pjesë në dasmën e të vëllait, infektohet me koronavirus Salah

Sulmuesi i Liverpool, Mohamed Salah, është futbollisti i radhës që ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Salah ishte i grumbulluar me kombëtaren e Egjiptit, e cila do të luajë në fundjavë ndaj Togos, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Afrikës. Lajmi është bërë i ditur nga Federata Egjiptiane e Futbollit në një postim në Twitter.

Infektimi i Salah vjen vetëm pak ditë pasi ai mori pjesë në dasmën e vëllait të tij Nasr në Kajro. Në rrjetet sociale janë shpërndarë edhe shumë foto e video teksa sulmuesi i Liverpool shfaqet duke kërcyer mes shumë personave të tjerë, duke mos respektuar asnjë masë.

 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden betohet si president i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Kjo është dita e Amerikës dhe e demokracisë
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Kjo është një ditë historike dhe shprese
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Sot festojmë triumfin e kauzës së demokracisë
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Disa ditë më parë dhuna përfshiu Kapitolin
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Kushtetuta dhe shteti ynë janë të fuqishëm
 • LAJMI I FUNDIT | Joe Biden: Kemi shumë përpara në këto kohë të vështira
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Ky virus ka marrë shumë jetë gjatë një viti
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Gjëja më e rëndësishme në demokraci është bashkimi
 • LAJMI I FUNDIT | Biden: Politika nuk duhet të jetë një sherr i madh që shkatërron gjithçka
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Biden: Duhet të refuzojmë kulturën që faktet manipulohen