Conte, i prerë: Zgjedhjet i bëj për të mirën e Interit, jo të Eriksenit

conte 1 1100x620

Çështja Eriksen te Interi vijon të jetë në qendër të vëmendjes. Pasi danezi tha përpara disa ditësh se tifozët e duan në fushë, por trajneri ka ide të tjera në mendje, Antonio Conte i ktheu përgjigje me anë të një interviste në “La Gazzetta dello Sport”.

“Të gjitha zgjedhjet që bëj, i bëj për të mirën e Interit, jo të një lojtari të caktuar”, tha Conte.

Në lidhje me merkaton e verës, Conte pranon se priste diçka më shumë: “Trajnerët nuk kënaqen kurrë. Nuk gjen dot kurrë një trajner që të jetë i kënaqur, më beso. Të gjithë kemi diçka që do të donim të rregullohej, një pozicion që duhej të mbulohej ndryshe… Por, ishte një merkato e vështirë për të gjithë, si për blerjet, ashtu edhe për shitjet. Unë kam për detyrë që të punoj dhe të bëj më të mirën me ekipin që kam në dispozicion”.