Hamilton: 7 tituj as në ëndërr nuk i kisha parë

hamilton 1 1100x620

Lewis Hamilton barazoi rekordin e titujve në F1 të Michael Schumacher dhe menjëherë pas përfundimit të garës shpërtheu në lot për arritjen e tij madhështore.

“Kam arritur diçka që nuk e kisha parë as në ëndërr, shpresoj të jem frymëzim për fëmijët. Falenderoj familjen dhe skuadrën. Pa ata, nuk do të mund të arrija suksese të tilla”, tha britaniku i Mercedesit pas fitores së Çmimit të Madh të Turqisë dhe titullit të 7 kampion në F1.

Më pas, Hamilton hodhi poshtë të gjithë zërat për një tërheqje të tij në fund të sezonit: “Më duket sikur sapo kam nisur karrierën. Jam në formë mendërisht dhe fizikisht. Jam i përqendruar në vitin e ardhshëm, dua të qëndroj te Mercedesi. Kam ende shumë për të bërë”.