Lojë e “çmendur” në “Arenën Kombëtare”, veteranët bëjnë diferencën, kazakët gol të pabesueshëm

Një ndeshje plot gola deri më tani ajo midis Shqipërisë dhe Kazakistanit.  Trajneri Italian Edi Reja riktheu “veteranët” për sfidën e rëndësishme kundër Kazakistanit, dhe për momentin kjo strategji nuk po zhgënjen.

Ishte pikërisht një krosim perfekt i Memushajt për Cikalleshin (16) që mundësoi kalimin në avantazh të kuqezinjve në sfidën e Nation League.

Në këto minutat e para, diferenca teknike midis dy ekipeve është dukshme, dhe Shqipëria arrin të dyfishojë me Ismailin në të 23-ish.

Goli i kazakëve

Por shqiptarët ende po festonin kur sulmuesi Abat Aymbetov realizoi një nga golat më të bukur të vitit nga mesi i fushës, duke surprizuar portierin Berisha.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 645 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 403 të shëruar në 24 orët e fundi