Luis Suarez me koronavirus, mungon ndaj Barcelonës

luis suarez 600x338

Luis Suarez ka dalë pozitiv me koronavirus dhe do të mungojë në ndeshjen ndaj ish-ekipit të tij, Barcelonës.

Sulmuesi i Atletico Madrid u testua përpara ndeshjes Uruguaj-Brazil, në të cilën do të mungojë gjithashtu.

Kombëtarja e Uruguajit ka njoftuar se sulmuesi është asimptomatik.