Nga Jennifer Lopez te Bebe Rexha, tapeti i kuq në kohë pandemie

Disa nga yjet më të njohur të muzikës, kinematografisë dhe televizionit, zgjodhën artistët më të votuar online nga publiku në People’s Choice Awards.

Ndryshe nga vitet e tjera, mbrëmja e yjeve të Hollywood u organizua në kushte strikte dhe rregulla të veçanta të diktuara nga koronavirusi.

Megjithatë, edhe pse pa maska, por me distancë sociale, në tapetin e kuq yjet shkëlqyen edhe këtë herë.

Nga rreth 1 miliardë vota, yjet më të nominuar në People’s Choice Awards mbrëmjes ishin Justin Bieber dhe Lady Gaga, me plot 7 nominime.