I kërkuar për plagosje në Fushë Krujë, arrestohet pas 6 muajsh

Screenshot 5 600x338
Polici

Policia e Krujës ka vënë në pranga një person, i shpallur në kërkim prej disa muajsh për plagosje të rëndë me dashje.

Pas një operacioni për arrestimin e personave të shpallur në kërkim, u bë i mundur arrestimi i shtetasit B.X. 26 vjeç.

Gjykata e Krujës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për B.X. pasi në muajin maj, pas një konflikti për motive të dobëta plagosi me thikë shtetasit S.T. dhe E.Gj.