Koronavirusi në Kosovë, 469 të shëruar në 24 orët e fundit

a2 default

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se, në 24 orët e fundit, kanë vdekur 11 persona, ndërsa kanë rezultuar 720 të prekur me Covid-19.

Lajmi i mirë është se, në 24 orët e fundit, janë shëruar 469 persona.

Deri tani, në Kosovë janë konfirmuar të infektuar 31 215 dhe 860 viktima.