“People” zgjedh burrin më seksi në botë

Aktori dhe producenti Michael B. Jordan, është përzgjedhur nga revista People si “Burri më seksi” për vitin 2020.

Lajmi u zbulua në shfaqjen “Jimmy Kimmel Live”, teksa ky çmim shënon 35-vjetorin e krijimit të tij.

Duke folur për People, Jordan bëri shaka duke thënë se ka gra në familjen e tij që “janë padyshim krenare për këtë”.

Vitin e kaluar ky çmim u fitua nga këngëtari John Legend.