Gjendet i vdekur në banesë djali i këngëtarit Bobby Brown

bobi 1100x620

Është gjetur i vdekur në banesë në Los Anxhelos, Bobby Brown Jr., djali i këngëtarit Bobby Brown. Ai ishte 28 vjeç.

Zëdhënësi i Policisë së Los Anxhelosit, Jeff Lee, tha se oficerët po i përgjigjeshin një urgjence mjekësore kur gjetën trupin e tij rreth orës 13:50 në një shtëpi në Encino, raportoi The Los Angeles Times ”.

28-vjeçari u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes. Policia beson se ai nuk ishte përfshirë në ndonjë lojë të keqe, por nuk dha detaje për ngjarjen.

Brown Jr. ishte djali i Bobby Brown dhe Kim Ward. Vdekja e djalit të tij është e fundit në një varg fatkeqësish për Bobby Brown.

Në vitin 2012, ish-gruaja e tij, këngëtarja legjendare Whitney Houston, u gjet e vdekur pasi u mbyt në një vaskë në dhomën e hotelit në Beverly Hills. Zyrtarët e konsideruan vdekjen e Hjustonit aksidentale dhe thanë se sëmundja e zemrës dhe kokaina ishin faktorë kontribues.

Vajza e tyre, Bobbi Kristina Brown, u gjet në një vaskë në shtëpinë e saj periferike në Atlanta, më 31 janar 2015. Ajo ishte në koma për gjashtë muaj para se të vdiste në moshën 22-vjeçare.

Ish-partneri i saj Nick Gordon, i cili u shpall përgjegjës për vdekjen e saj, vdiq në fillim të këtij viti në moshën 30-vjeçare.

Gordon nuk u akuzua asnjëherë penalisht në këtë çështje, por ai u shpall përgjegjës për vdekjen dhe një gjykatës i Atlantës e urdhëroi atë që të paguante 36 milionë dollarë në pasurinë e Brown.

Brown filloi karrierën e tij të këngëtarit si anëtar i grupit R&B New Edition para se të bëhej një artist solo me hite të tilla si “My Prerogative” dhe “Every Little Step”.