Koronavirusi në Kosovë, mbi 800 raste dhe 14 viktima

koronavirusi koalicioni kosove 1100x620

Në 24 orët e fundit, Kosova ka testuar 1816 persona dhe ka raportuar 807 raste pozitive. Qyteti më i prekur vijon të jetë Prishtina me 349 infeksione ditore.

Autoritetet shëndetësore kanë bërë po ashtu të ditur se 14 persona nuk e kanë mposhtur betejën me koronavirusin.

Lajmi i mirë është se, në 24 orët e fundit, janë shëruar 677 persona, për një total prej 19.024 personazh.