Eksploziv një objekti në ndërtim në Lezhë

policia naten 1 1100x620
Foto arkiv

Një sasi e vogël eksplozivi ka shpërthyer, mbrëmjen e djeshme, në një objekt në ndërtim në rrugën e Shëngjinit në Lezhë, pa shkaktuar të lënduar.

Lënda shpërthyese i është vendosur objektit në pronësi të shtetasit L.Gj. duke shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë, në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijojnë veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.