Ekipi i Rashicës “bllokon” Bayernin, Leverkuzeni një pikë poshtë

2940753 60371028 2560 1440 1100x620

Werder Brema arrti në një “sipërmarrje” jo të thjeshtë në Bundesliga, atë të ndalosh Bayern Munich.

Ekipi ku luan si titullar edhe kosovari Milot Rashica arriti të bllokojë 1-1 në shtëpi kampionët e Europës në fuqi, falë golit të bukur të Eggestein në pjesën e parë, që Bayern arriti vetëm të barazojë në pjesën e dytë me një gol me kokë të Kinglsey Koman.

Frenimi i Bayern i jep frymëmarrje ekipeve të tjera pretendente, me Leverkuzenin që ngjitet në kuotën e 18 pikëve, një më pak se Bayern, pas fitores në transfertë në Bielefeld.

Ndërkohë Leipzig mund të marrë kreun e Bundesligës po fitoi në Frankfurt, dhe Dortmund mund të afrohet me fitoren ndaj Herthës në Berlin.