Reali bën një hap fals, Villareal i dyti në La Liga

Real 1 1100x620

Real Madrid “ngec” sërish, këtë radhë në fushën e vështirë të Villareal, më një barazim që e largon nga kreu i mbajtur në La Liga nga një Real tjetër, ai i Sociedadit.

“Los Blancos” filluan mirë duke kaluar në avantazh në pjesën e parë me një gol të bukur me kokë të Mariano Diaz, talent që mendohej se ishte në krizë por që po i jepet besim nga Zinedine Zidane.

Në pjesën e dytë Reali nuk mundi të administronte rezultatin dhe as të mbyllte ndeshjen siç i ndodhte në sezonet e kaluara, dhe pësoi barazimin me anë të një penalltie të realizuar nga Gerard Moreno në minutën 76.

Një barazim i artë për Villareal, i cili e sheh veten në vendin e dytë me 19 pikë edhe pse me një ndeshje më shumë se Real Madrid, që mbetet me 17 pikë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 1 humbje jete në 24 orë nga COVID-19
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Janë 8 rastet e reja nga COVID-19 në 3375 testime
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Marrin trajtim spitalor 19 pacientë, 5 në terapi intensive